Jak uniknąć składek ZUS w spółce z o.o.?

Jak uniknąć składek ZUS w spółce z o.o.? Czy istnieje możliwość ominięcia obowiązku opłacania składek ZUS w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością?

Składki ZUS w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością to ogromne obciążenie finansowe dla przedsiębiorców.

Z artykułu dowiesz się:

ZUS w spółce – jeden wspólnik

ZUS w spółce – dwóch wspólników

ZUS w spółce – członek zarządu lub prezes


 

ZUS w spółce – jeden wspólnik

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa istnieje możliwość rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez jedną osobę. Decydując sięna to rozwiązanie nie mamy możliwości pominięcia obowiązku opłacania składek ZUS – ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych na równi traktuje właściciela jednoosobowej spółki oraz jednoosobowej działalności gospodarczej.

ZUS w spółce – dwóch wspólników

W celu uniknięcia obowiązku opłacania składek ZUS w spółce musi być co najmniej 2 wspólników.

W jaki sposób podzielić udziały w spółce? Jakie rozwiązania zastosować, aby możliwe było bezpieczne ominięcie składek ZUS?

Warto tutaj podkreślić, że w ostatnim czasie sąd uniemożliwia podział udziałów, w którym jeden wspólnik ma 99 procent udziałów, a drugi 1%, aby uniknąć dodatkowych kosztów w postaci składek ZUS.

ZUS w spółce – członek zarządu lub prezes

Istotne jest, że członkowie zarządu spółki oraz prezes rónież są zobowiązani do opłacania składek ZUS. Od 2022 roku członek lub prezes pełniący funkcję na mocy aktu powołania ( i otrzymuje wynagrodzenie z tego tytułu) zobligowani są do opłacania obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego.

Sprawdź również: Spółka z o.o. – zalety i wady 2022

 

Jak uniknąć składek ZUS w spółce z o.o.?

Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalistów podatkowych, którzy zaproponują rozwiązania dostosowane do obowiązujących przepisów prawa.

Nie ma możliwości ustalenia jednoznacznego rozwiązania, gdyż przepisy zmieniają się w ostatnim czasie bardzo często.

 

jak-uniknac-skladek-zus-w-spolce-zoo

Jak uniknąć składek ZUS w spółce z o.o.?
Przewiń na górę
Call Now Button