Newsletter Krajowego Rejestru Sądowego

Cyfryzacja Krajowego Rejestru Sądowego trwa nadal, ciągle usprawniane są systemy, dzięki którym załatwianie spraw w Rejestrze Przedsiębiorców jest szybsze i wygodniejsze. Niektóre zmiany mają na uwadze również dodatkowe zabezpieczenie danych jednostek, które się w nim znajdują. Ostatnim z takich narzędzi jest wprowadzony newsletter KRS.

Newsletter Krajowego Rejestru Sądowego powstał, aby pomóc w przeciwdziałaniu procederowi kradzieży spółek. Niestety nadal zdarzają się sytuacje, iż złodzieje podrabiają dokumenty spółki, dokonują sprzedaży jej udziałów, zmieniają zarząd i aktualizują te dane w KRS. Po zaktualizowaniu przez Sąd danych, prawowici właściciele tracą spółkę. Proces wyjaśnienia takiego przestępstwa, ustalenia sprawcy, pociągnięcia go do odpowiedzialności i odzyskania firmy jest długi, trudny i kosztowny.

Niedawno zmienione przepisy ustawy o KRS wprowadziły w artykule 10a dodatkowe zapisy pozwalające na rejestrację w newsletterze KRS. Na Portalu Rejestrów Sądowych (PRS) można zacząć subskrybować newsletter. Dodając w nim podmiot do monitorowania np. spółkę poprzez podanie jej numer KRS system automatycznie będzie wysyłał powiadomienia, gdy zostanie zarejestrowana jakaś jej sprawa lub dokonany wpis w KRS. Subskrypcja pozwala na monitorowanie z 1 konta na PRS, aż 50 podmiotów przez okres 1 roku – po tym czasie należy zapisać się ponownie.

Newsletter Krajowego Rejestru Sądowego
Przewiń na górę
Call Now Button