Uiszczenie opłaty do Krajowego Rejestru Sądowego

Po rewolucyjnych zmianach, które miały miejsce w połowie 2021 roku wszelkie dokumenty do Krajowego Rejestru Sądowego składane muszą zostać w formie elektronicznej – papierowe wersje nie są rozpatrywane.

Proces rejestracji spółki w systemie elektronicznym składa się z kilku etapów: sporządzenia umowy spółki, wypełnienia wniosku rejestracyjnego i innych dokumentów oraz uiszczenia opłat za czynność rejestracji 250 zł oraz ogłoszenia tego w Monitorze Sądowym i Gospodarczym w kwocie 100 zł. Opłat tych można dokonać bezpośrednio poprzez system płatności podłączony pod e-KRS (płatność np. kartą, blik).

Wszelkie opłaty sądowe lub za publikację w MSiG, gdy wniesione mają zostać za pośrednictwem PRS lub są uzupełnieniem opłat dokonywanych w e-KRS powinny zostać wpłacone na konto Sądu Apelacyjnego w Krakowie (dawniej opłaty te wpłacało się na odpowiednie konto budżetowe właściwego sądu rejestracyjnego). W tytule przelewu najlepiej zanotować krótko jakiego podmiotu dotyczy opłata i sprawy np. “Firma ABC sp. z o.o. zmiana danych”.

Uiszczenie opłaty do Krajowego Rejestru Sądowego
Przewiń na górę
Call Now Button