Ile kosztuje prowadzenie spółki z o.o.?

Jakie koszty ponosi właściciel prowadząc firmę w postaci spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Na jaką wysokość kosztów powinny przygotować się osoby planujące prowadzić firmę w postaci spółki z o.o.?

Pierwszym kosztem jaki musi ponieść przedsiębiorca jest pokrycie wkładów na kapitał zakładowy, którego minimalna wartość wynosi 5000 zł. Warto zaznaczyć, że w przypadku spółki z o.o. kapitał może zostać wniesiony zarówno w gotówce jak i formie niepieniężnej.

Istotne jest, że spółka z ograniczoną odpowiedzialnością korzysta z wielu przywilejów podatkowych.

Ile kosztuje prowadzenie spółki z o.o.?

  • koszt usług księgowych (spółka zobowiązana jest do prowadzenia ksiąg rachunkowych, co często powoduje konieczność nawiązania współpracy z biurem rachunkowym) – warto tutaj zwrócić uwagę, aby nawiązać współpracę z biurem oferującym elastyczny cennik usług uzależniony od ilości dokumentów
  • koszt złożenia sprawozdania finansowego w KRS – 140 zł

     

Ogromną zaletą spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest możliwość zlikwidowania kosztów związanych ze składkami ZUS. To oszczędność miesięczna na poziomie ok. 1400-1500 zł.

Ile kosztuje prowadzenie spółki z o.o.? Wszystko zależy od wielkości prowadzonej firmy.

Spółka z o.o. jest korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, ponieważ generuje niskie koszty prowadzenia działalności.

Ile kosztuje prowadzenie spółki z o.o.?
Przewiń na górę
Call Now Button