Zanim założysz spółkę…

Zakładanie spółki wymaga nie tylko funduszy, ale także wiedzy. Decydując się na rejestrację spółki przez internet musimy dowiedzieć się kilku podstawowych rzeczy.

  1. Charakterystyka spółki -poznaj spółkę, którą chcesz założyć.
    Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością charakteryzuje się tym, że wspólnicy odpowiadają za zobowiązania swoim prywatnym majątkiem, a także podwójnym opodatkowaniem. Nie mniej jednak jest to najpopularniejsza spółką prawa handlowego zakładana w Polsce (póki co).
  2. Przygotuj się do rejestracji-pomimo, że proces internetowej rejestracji spółki nie jest skomplikowany, to jednak trzeba być do tego przygotowanym. Istnieją obowiązki, których nie da się nabyć z dnia na dzień. Dobrym tego przykładem jest podpis elektroniczny, bez którego nie ma możliwości założenia spółki przez internet.
  3. Zapoznaj się z wymogami elektronicznej rejestracji spółki– Pamiętaj, że warunkami założenia spółki online jest pokrycie wkładów w formie pieniężnej, a także brak możliwości dokonywania zmian w umowie spółki.

W wielu miejscach można spotkać się z promowaniem szybkiej rejestracji spółki, w zaledwie 24h. Jest to oczywiście prawda (tyle trwa proces uzyskania wpisu do rejestru). Nie mniej jednak, bez przygotowania spółki nie uda się zarejestrować, a proces ten przeciągnie się na znacznie dłuższy okres.

Zanim założysz spółkę…
Przewiń na górę
Call Now Button