Słabe strony rejestracji spółki online

Zakładanie spółek online jest bardzo popularne i wielu przedsiębiorców decyduje się na to rozwiązanie. Spółkę online złożyć można w zaledwie 24h bez zbędnych komplikacji i formalności.
Nie wszystko jednak jest tak piękne, jak mogłoby się wydawać, ponieważ rejestracja spółki online ma również swoje wady.

Za największą z nich uznać można brak możliwości modyfikacji umowy spółki. Korzystając z systemu S24 do założenia spółki konieczne jest wypełnienie odpowiedniego wzorca umowy, w którym nie ma możliwości wprowadzania zmian. Umowy, które wymagają stosowania szczególnych rozwiązań zdecydowanie nie będą mogły założyć spółki przez internet.

Kolejnym minusem zakładania spółki online jest możliwość wniesienia wkładu na pokrycie kapitału tylko w formie pieniężnej. Oznacza to, że oferowana przez spółkę możliwość pokrycia wkładów aportem zostaje częściowo odbierana, ponieważ wniesienie wkładów w formie niepieniężnej dostępne jest tylko dla osób rejestrujących spółkę w sposób tradycyjny.

System S24 nie generuje wszystkich koniecznych do założenia spółki online załączników. Jest to spore utrudnienie dla przedsiębiorcy, który musi samodzielnie poszukać i sporządzić dokumenty, po to, aby wniosek o rejestrację spółki nie został odrzucony.

Słabe strony rejestracji spółki online
Przewiń na górę
Call Now Button