Jak uzyskać NIP dla spółki z o.o.?

Czym jest numer NIP oraz jak uzyskać do w przypadku spółki z o.o.? Numer NIP stanowi dziesięciocyfrowy kod, którego celem jest identyfikacja podatkowa w Polsce. Został wprowadzony ustawą z października 1996 roku.

Jak uzyskać NIP dla spółki z o.o.?

Jednym ze sposobów jest złożenie wniosku w Sądzie Rejestrowym o nadanie NIP. Formularzem koniecznym to wypełnienia oraz złożenia jest NIP-2 wraz z wnioskiem o nadanie numeru REGON i zgłoszeniem płatnika składek. Ta zasada „jednego okienka” znacząco usprawnia całą procedurę zakładania spółek oraz przyspiesza czas wejścia na rynek.

Sąd zobowiązany jest do przesłania w ciągu 3 dni roboczych wniosku do urzędu skarbowego. Kolejno naczelnik urzędu skarbowego w terminie 14 dni od dnia wpłynięcia wniosku jest zobligowany przekazać informacje o nadanym przedsiębiorcy numerze NIP.

Często przedsiębiorcy obawiają się błędnie przygotowanych wniosków oraz formularzy. Nic dziwnego, ponieważ wszystkie niewłaściwie sporządzone dokumenty znacząco wydłużają całą procedurę rejestracji spółki.
Z tego powodu najkorzystniejszym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z doświadczonym biurem, które przeprowadzi całą procedurę rejestracji spółki.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą rejestracji spółki

Jak uzyskać NIP dla spółki z o.o.?

Jak szybką otworzyć spółkę?

Jak otworzyć firmę w S24?

Najlepiej powierzyć procedurę rejestracji spółki z o.o. specjalistom – zapraszamy!

OFERTA REJESTRACJI SPÓŁKI

Jak uzyskać NIP dla spółki z o.o.?
Przewiń na górę
Call Now Button