Kto nie może zarejestrować spółki przez internet?

Rejestracja spółki zazwyczaj jest dość stresującym wydarzeniem dla przedsiębiorcy, ze względu na sporą ilość formalności do załatwienia, które muszą być rzetelnie przygotowane, aby wszystko poszło zgodnie z planem.

Już podejmując decyzję o założeniu spółki warto zastanowić się czy lepszą opcją będzie rejestracja spółki z o.o. samemu czy z pomocą specjalistów.

Możliwość rejestracji spółki przez internet ma każdy, jednak nie każdy chce wybrać ten sposób, ze względu na brak pewnych przywilejów.

Spółki przez internet założyć nie może osoba, która wkłady na pokrycie kapitału zakładowego spółki chce wnieść w innej formie niż pieniężnej (innej, czyli w postaci aportu).

Możliwość elektronicznej rejestracji odebrana jest także osobom, które nie chcą opłacać ZUS-u. Oznacza to, że przedsiębiorca może ustalić obowiązek powtarzających się świadczeń niepieniężnych tylko podczas rejestracji w sposób tradycyjny.

Osoby, które chcą wyłączyć w umowie spółki spadkobierców oraz małżonka od udziału w spółce również nie dokonają tego przez internet.

Każdy, kto chce skorzystać z powyższych możliwości musi zrezygnować z rejestracji spółki online, na poczet rejestracji tradycyjnej, czyli zawarcia umowy u notariusza.

Kto nie może zarejestrować spółki przez internet?
Przewiń na górę
Call Now Button