Wady systemu S24

Rejestrowanie spółki w elektronicznym systemie stanowi bardzo korzystną alternatywę dla tradycyjnej procedury. Jest to rozwiązanie, z którego od 2012 roku skorzystały tysiące przedsiębiorców. Nie jest jednak ono pozbawione wad, a do najczęściej wymienianych zaliczamy:

1. Konieczność dołączania załączników, których może brakować w systemie.
Korzystając jednak ze wsparcia firmy pomagającej w rejestracji, możemy liczyć się z tym, że dostarczy nam ona wszystkie wymagane formularze dodatkowe i pomoże w ich wypełnieniu.

2. Brak możliwości edytowania wzorca umowy.
Warto jednak pamiętać, że zakładając spółkę w systemie online, mamy możliwość aktualizowania jej danych także przez internet, dlatego modyfikowanie umowy nie jest żadnym problemem i nie wymaga dużego nakładu czasu i pracy.

3. Możliwość wniesienia wkładu tylko w formie gotówkowej.
Pokrycie kapitału aportem, czyli wkładem niepieniężnym, nie jest możliwe. Jest to jednak opcja, na którą decyduje się niewielki odsetek rejestrujących.

4. Konieczność posiadania podpisu elektronicznego
Jest to jednak opcja, która na dalszych etapach prowadzenie firmy jest niezbędna chociażby do złożenia sprawozdania finansowego dlatego warto wyrobić podpis przed założeniem spółki.

Jeśli mają Państwo wątpliwości czy rejestrować spółkę przez Internet, odsyłamy do wpisu dotyczącego zalet rejestracji spółki online.

Wady systemu S24
Przewiń na górę
Call Now Button