Co jest potrzebne do rejestracji spółki online?

Założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może zostać przeprowadzone na dwa sposoby. Jedną z nich jest rejestracja spółki u notariusza, która wymaga sporządzenia umowy w formie aktu notarialnego oraz osobistej wizyty w kancelarii notarialnej.

Drugim rozwiązaniem jest rejestracja spółki online, która pozwala znacznie ograniczyć formalności wynikające z procedury założenia podmiotu.

Co jest potrzebne do rejestracji spółki online?
– dostęp do portalu S24 (jeżeli korzystamy z pomocy specjalistów to oni w imieniu Klienta przeprowadzą procedurę założenia spółki)
– dostęp do wzoru umowy (przygotowane wcześniej informacje na temat wspólników, wysokości kapitału zakładowego, podziału udziałów)
– każdy wspólnik musi posiadać konto w S24
– aktywny podpis kwalifikowany lub konto ePUAP

Każdy dokument związany z rejestracją spółki przez Internet powinien zostać opatrzony e-podpisem. Warto wcześniej zaopatrzyć się w tego rodzaju podpis elektroniczny, aby później procedura założenia spółki przebiegała szybko i sprawnie.

Zakładający spółkę muszą liczyć się z opłatami urzędowymi oraz sądowymi. W przypadku założenia spółki przez Internet koszty związane z rejestracją spółki z o.o. są znacznie mniejsze niż w przypadku tradycyjnej formy.

Co jest potrzebne do rejestracji spółki online?
Przewiń na górę
Call Now Button