Dlaczego warto zawrzeć spółkę u notariusza?

W kwestii funkcjonowania polskich sądów w sieci każdy z nas mógłby się wypowiedzieć. Mimo to za główną zaletę rejestracji spółki online wciąż uważa się szybkość przebrnięcia przez całą procedurę rejestracyjną.

W swojej pracy dosyć często spotykamy się zapytaniem odnośnie tego, jakie są zalety zakładania spółki osobiście u notariusza? W związku z tym, postanowiliśmy kwestię tą przybliżyć w dzisiejszym wpisie.

Otóż:
1. W umowie spółki, która jest zawierana w formie aktu notarialnego wkładami mogą być zarówno pieniądze, jak i aport. Z kolei umowa zawierana w formie elektronicznej daje możliwość wniesienia wkładów jedynie w formie pieniężnej.

2. W umowie zawieranej u notariusza jest możliwość ustalenia obowiązku dopłat, jak również ustaleń odnośnie zasad na jakich będą one zwracane wspólnikom.

3. W umowie zawartej u notariusza możliwe jest wprowadzenie uprzywilejowanych udziałów w sprawie głosu, a także inne postanowienia, które pozwalają ustalić odmienny udział w zysku, w stosunku do rozkładu głosów w spółce.

4. Jedynie w trakcie wizyty u notariusza można ustalić obowiązek powtarzających się świadczeń niepieniężnych (korzyść dla tych, którzy nie lubią ZUS-u).

5. Zawierając spółkę przed notariuszem możliwe jest wyłączenie spadkobierców oraz małżonka od udziału w spółce.

Jeśli wciąż mają Państwo pytania, bądź jakiekolwiek wątpliwości odnośnie tego, dlaczego warto założyć spółkę w trakcie wizyty u notariusza, zachęcamy do kontaktu z naszym ekspertem.

Dlaczego warto zawrzeć spółkę u notariusza?
Przewiń na górę
Call Now Button