5 kroków jak założyć spółkę online

  1. Rejestracja konta użytkownika w systemie e-KRS – system eKRS jest dostępny dla obywateli Polski, jak i cudzoziemców. Aby jednak z niego skorzystać, należy zarejestrować się w portalu. 
  2. Przygotowanie danych do zarejestrowania spółki – przed rejestracją należy przygotować niezbędne informacje, które będą potrzebne do założenia firmy. Dane, które mogą okazać się niezbędne: nazwa spółki, dane adresowe spółki, właściwy sąd rejestrowy, lista wspólników.
  3. Wprowadzenie danych do formularza wniosku w systemie – przede wszystkim należy: wypełnić formularz i dokumenty związane z rejestracją spółki, wypełnić wniosek o wpis do KRS, a także zdefiniować przedmiot działalności rejestrowanej spółki zgodnie z kodami PKD.
  4. Weryfikacja dokumentów i wniosków oraz podpisanie ich – po przygotowaniu dokumentów należy je sprawdzić, a następnie podpisać przy pomocy kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub podpisem Profilem Zaufanym e-PUAP.
  5. Opłacenie wniosku i złożenie dokumentów w sądzie rejestrowym – na opłaty składają się następujące koszty: opłata za wpis do KRS, opłata za ogłoszenie pierwszego wpisu w MSiG, opłata manipulacyjna operatora płatności.
5 kroków jak założyć spółkę online
Przewiń na górę
Call Now Button