Korzyści płynące z zawiązania spółki z o.o. przez Internet

Mimo ograniczeń w rejestracji przez Internet, zawiązanie spółki z o.o. w systemie S24 ma liczne zalety. Przede wszystkim spółka jest wpisywana do rejestru w okresie tygodnia od zawarcia umowy spółki. Ponadto, decydując się na tę metodę, nie ponosisz kosztów związanych z taksą notarialną od umowy spółki z o.o., a opłata sądowa od wniosku o rejestrację spółki jest dwukrotnie niższa od opłaty przy tradycyjnej rejestracji. Rejestracja spółki online pozwala znacznie zoptymalizować koszty w początkowych etapach podjęcia działalności.

Co więcej, utworzenie spółki z o.o. w ten sposób umożliwia późniejsze dokonywanie zmian jej umowy w tym samym trybie. Dodatkowo wspólnicy mogą podejmować część standardowych uchwał również przez Internet. W tych zaś przypadkach, gdy umowa spółki wymaga dodania postanowień niedostępnych we wzorcu, bądź też modyfikację klauzul wykraczającą poza możliwości przewidziane we wzorcu, wspólnicy mogą dokonać daleko idących zmian umowy spółki u notariusza. 

Podsumowując, zawiązanie spółki z o.o. przez Internet będzie dla Ciebie ciekawą alternatywą, gdy z jednej strony planujesz zaoszczędzić czas i pieniądze, z drugiej jednakże za wystarczający uznajesz wzorzec umowy dostępny w serwisie. 

Korzyści płynące z zawiązania spółki z o.o. przez Internet
Przewiń na górę
Call Now Button