Jeżeli nasza spółka została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego powinniśmy:
- złożyć oświadczenie zarządu o pokrycie kapitału zakładowego – zarząd musi złożyć oświadczenie w terminie do 7 dni od dnia jej wpisu do rejestru (jeżeli nie zostało dołączone do zgłoszenia spółki)
Oświadczenie powinno zawierać informację o wniesieniu wkładów pieniężnych na pokryciu kapitału zakładowego. Podlega ono opłacie sądowej w wysokości 40 zł. - opłacić wniosek od czynności cywilnoprawnych (PCC) – podpisaną przez zarząd spółki deklarację PCC-3 trzeba przekazać do naczelnika urzędu skarbowego. Po czym wyliczyć samodzielnie wysokość podatku i uiścić opłatę w terminie do 14 dni.
Stawka podatku PCC wynosi 0,5% od umowy spółki. - uzyskać numery REGON, NIP i zgłoszenie płatnika stawek do ZUS– tutaj wszystko odbywa się automatycznie do kilku dni po rejestracji spółki w KRS i informacje o tym są przesyłane elektronicznie.
Potwierdzeniem nadania numeru NIP będzie wydruk informacji z KRS, a numeru REGON wydruk z wyszukiwarki podmiotów gospodarki narodowej, na stronie GUS. - złożyć zgłoszenie NIP-8- w terminie do 21 dni (jeśli zamierza się odprowadzić składki na ubezpieczenie społeczne to do 7 dni)
- złożyć wniosek o rejestrację jako podatnika VAT– co najmniej 7 dni przed pierwszą transakcją.
Bezpiecznym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonej kadry specjalistów, którzy w krótkim czasie dopełnią niezbędnych formalności rejestracyjnych. Nasze biuro oferuje kompleksową pomoc dla tych, którzy cenią sobie czas w drodze do sukcesu. W imieniu klienta przeprowadzimy procedurę rejestrację spółki online, w systemie S24.
Szczegółowe informacje na temat oferty.
Co zrobić po uzyskaniu wpisu KRS