Umowa spółki z o.o. bez notariusza

Rejestracja spółki za pomocą systemu S24 odbywa się przez Internet. To coraz popularniejsze rozwiązanie umożliwiające założenie firmy. Ogromną zaletą rejestracji spółki online jest czas założenia oraz koszty ponoszone w związku z procedurą.

Czy rejestracja spółki w S24 bez obecności notariusza jest możliwa?

Umowa spółki jest podstawowym elementem tworzonym w ramach procedury S24. Spółka z o.o. może zostać utworzona w drodze umowy dwóch lub większej liczby założycieli albo w drodze jednostronnego oświadczenia woli jedynego wspólnika. System S24 nie wymaga dochowania formy aktu notarialnego wynikającej z art. 157 § 2 KSH. W przypadku rejestracji spółki przez Internet spółka zawierana jest przy wykorzystaniu wzorca umowy, który musi być opatrzony podpisem elektronicznym.

Warto podkreślić, że w przypadku skorzystania z wzorca umowy kształtowanie jej postanowień jest ograniczone. Przyszli wspólnicy spółki powinni pamiętać o tym, aby świadomie wybierać spośród dostępnych wariantów umowy spółki z o.o. – niezbędna jest przynajmniej podstawowa znajomość regulacji dotyczących spółki z o.o., które zawierane są w umowie spółki.

Umowa spółki z o.o. bez notariusza
Przewiń na górę
Call Now Button