Błędy popełniane podczas rejestracji spółki S24

Rejestracja spółki przez Internet charakteryzuje się tym, że każdy popełniony błąd znacząco wydłuża czas wejścia na rynek. Wszelkie błędy we wnioskach i formularzach mogą być przyczyną zwrotu wniosku.

Odpowiednie wypełnienie formularzy rejestracyjnych online przyspiesza czas otworzenia biznesu. Z tego powodu najkorzystniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług specjalistów, którzy w imieniu Klienta dopełnią wszelkich formalności.

Na co zwrócić uwagę decydując się na rejestrację spółki online?

Po pierwsze: Prawidłowa nazwa firmy
Nazwa podmiotu nie może wprowadzać w błąd co do przedmiotu działalności. Sąd rejestrowy może odrzucić wniosek w przypadku, gdy podana nazwa jest podobna do istniejącej już w tym zakresie usług działalności.

Po drugie: Odpowiedni wydział KRS
Wniosek o wpis spółki do KRS składa się w sądzie rejonowym właściwym ze względu na siedzibę spółki. Przesyłając wniosek należy zwrócić uwagę na właściwy wybór sądu rejestrowego.

Po trzecie: Prawidłowe dane osobowe
Zakładając spółkę przez Internet należy zwrócić szczególną uwagę na adres oraz wpisanie drugiego imienia wspólników oraz członków zarządu. Często tutaj popełniany jest błąd, co może być powodem odrzucenia wniosku rejestracyjnego.

Po czwarte: Terminy
Umowa rejestrowanej spółki za pomocą systemu S24 powinna być zawarta w ciągu 7 dni od powstania spółki.

Błędy popełniane podczas rejestracji spółki S24
Przewiń na górę
Call Now Button